GÜZEL ENERJİ AKARYAKIT A.Ş.

1996 yılında %100 Türk sermayesi ile faaliyete başlayan M Oil, Türkiye’de kurulan 13. Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama kuruluşudur.
 

2020 yılı Mart ayı itibariyle, OYAK Enerji Grubu içerisinde, tamamı OYAK Grup firması olarak faaliyetine devam etmekte olan M Oil, Türkiye genelinde 10 adet Bölge Müdürlüğü, 13 İkmal noktası, Madeni Yağ Fabrikası, İzmir, Ankara ve Mersin’de yer alan Madeni Yağ Depoları ve LPG Depolama Tesisi ile tüm yurda yayılan satış istasyonlarına hizmet vermeye devam etmektedir.
 

Gelişen dünya teknolojilerinin ihtiyacını karşılamak üzere, üstün performanslı ürünleri piyasaya sunmak, kalitesi kabul görmüş ürün portföyünü müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek ve maksimum fayda sağlayacak şekilde geliştirmek M Oil‘in misyonu olmuştur.

Bu ilke doğrultusunda 1998 yılında birincisi açılan M Oil Akaryakıt ve LPG istasyonlarının sayısı bugün 400’e ulaşmış durumdadır. M Oil, istasyon ağını geliştirmek, verimliliğini artırmak üzere yatırımlarına hızla devam etmektedir.
 

M Oil, istasyonları bünyesinde akaryakıt, LPG oto gaz, madeni yağ perakende satışları, özel kurum ve kuruluşlara ticari ve endüstriyel yakıtların toptan satışları, madeni yağların doğrudan ve/veya madeni yağ bayileri aracılığı ile yurt içi ve yurt dışı pazarlarda toptan satışları ile genel ticari faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.
 

M Oil, seçtiği faaliyet alanlarında, ürünlerinin kalitesi ve müşterilerine sunduğu hizmetler açısından 1996 yılından bugüne oluşturduğu marka bilinirliği ve güvenilirliği açısından önemli bir yere sahiptir. Gerek ulusal pazarlarda, gerek uluslararası pazarlarda sektörün, hızlı büyüyen genç ve dinamik şirketleri arasında yer almaktadır.
 

M Oil, yeterli donanım ve teknolojiye sahip madeni yağ ve antifriz üretim tesisini Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İzmir’de 2000 yılında hizmete açmıştır.
 

Açıldığı 2000 yılından bugüne deneyimli, genç, dinamik kadrosu ve sahip olduğu uluslararası Kalite Sitem Belgeleri ile üretimine aralıksız devam etmekte, yurt içi ve yurt dışından gelen her türlü ürün taleplerine başarılı bir şekilde cevap vermektedir.
 

Fabrika Müdürlüğü, Kalite, Kalite Kontrol Laboratuarı, Ürün Geliştirme Laboratuarı, Kullanılmış Yağ Analizleri Laboratuarı, Tedarik Planlama, Üretim, Üretim ve Sevkiyat Planlama, Muhasebe ve İdari İşler Bölümlerinden oluşan M Oil Madeni Yağ Fabrikasında bugün gelinen noktada;
 

- Otomotiv Motor Yağları,

- Otomotiv Dişli ve Transmisyon Yağları,

- Antifriz Grubu, Otomotiv Özel Ürünler,

- Endüstriyel Yağlar,

- Deniz Yağları,

- Endüstriyel ve Otomotiv Gresleri,

- Endüstriyel ve Otomotiv Sentetik Grubu Ürünler ile

üretim, dolum, ambalajlama, sevkiyat, dağıtım ve ürün geliştirme faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

M Oil Madeni Yağları ürün çeşitliliği açısından 170 adetlere, ambalaj çeşitliliği açısından 450 adetlere ulaşmış durumdadır.

M Oil Madeni Yağ Üretim Tesisleri 2000 yılında kuruluş aşamasından itibaren kendisine ilke edindiği ve taviz vermeden sürdürdüğü kaliteli ürün, kaliteli hizmet prensipleri doğrultusunda hammadde alımlarında sadece Tüpraş ve Petkim gibi saygın tedarikçiler ile çalışması, standartlara uygunluk, kalite sistem belgelendirme, taşeron laboratuar hizmetleri verme konularında da ulusal ve uluslararası geçerliliğe ve saygınlığa sahip Türk Standartları Enstitüsü / TSE ile çalışması ve EPDK‘nın ilgili tebliği öncesinde de birçok ürün grubunun TSE Uygunluk Belgelerine sahip olması nedeni ile yeni ürün belgelendirme ve güncellenen TSE Standartlarında kapsam güncellenmesi, belge güncellenmesi süreçlerini başarı ile takip etmekte, ürettiği tüm ürün gruplarında TSE Ürün Uygunluk Belgelerini güncelleyerek EPDK‘ya olan yükümlülüğünü yerine getirmekte olup, ürün gruplarına yeni ekleyeceği ürünler ve/veya TSE standartlarındaki revizyonlar için, TSE Ürün Uygunluğu Belgelendirme süreçlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.
 

M Oil Madeni Yağlarının, yurt geneline dağılmış olan M Oil istasyon ağı ile perakende, yurt geneline yayılmış olan Madeni Yağ Toptancı bayii yapılanması ile toptan ve perakende satış ve pazarlama faaliyetleri ile birlikte resmi kurum ve kuruluşlar ile büyük ölçekli özel sektör firmalarının açtığı madeni yağ ihalelerini takip ederek, ürün gamına uygun ihalelere doğrudan M Oil olarak ve/veya İstasyon veya Madeni Yağ Toptancı bayileri kanalı ile teklifler hazırlayıp alınan ihalelerin ürün ikmallerini başarılı bir şekilde tamamlamayı sürdürmektedir.

M Oil madeni yağ operasyonlarında, üretim, dolum, sevkiyat, pazarlama ve satış süreçlerinde kalite, laboratuar akreditasyonu ve çevre yönetim sistemleri temellerinde oluşturmuş olduğu politikalarını kendisine rehber edinmiş durumdadır.